Horčík, zinok a vitamín B6

Dobrý spánok. Rýchla regenrácia
Pri cvičení alebo len počas dňa sa potíme a preto strácame základné minerály a soli ako horčík a zinok, čo môže viesť k dlhodobému nedostatku týchto minerálov. Náš produkt zabraňuje hromadeniu laktátu vo svaloch, čo pomáha predchádzať stuhnutiu. Pôsobí preventívne proti svalovým kŕčom počas a po tréningu.

 Zmierňuje pocit únavy a stresu. Pomáha pri migrénach alebo poruchách spánku.

 

  • Vhodný pre vegánov
  • 300 mg taurinát-bisglycinát horečnatý 16 mg pikolinát zinočnatý a vitamín B6
  • Bez umelých látok

Len biologicky dostupné formy,ktoré vaše telo dokáže absorbovať

Taurinát horečnatý-bisglycinát
Pikolinát zinku
Vitamín B6

Špičkový komplex horčíka


Prečo by som mal používať Mg:Zn:B6?
Umožní vám rýchlejšie sa zotaviť, napomôže hlbokému spánku a zvýši váš vytrvalostný výkon.

Zlepšuje mi to spánok?
Bisglycinát horečnatý má upokojujúci účinok na vaše svaly a nervy, napomáha hĺbkovému spánku, ak ho užijete tesne pred spaním.

V obchodochnájdem veľa lacnejších doplnkov horčíka – aký je rozdiel medzi nimi a vaším produktom?Lacné produkty majú veľmi nízku biodostupnosť. Náš produkt je viaczložkový, pretože používame 2 rôzne formy horčíka s veľmi vysokým skóre biodostupnosti. Okrem toho sme náš produkt vylepšili o zinok a B6, ktoré majú tiež veľké výhody pre vaše telo.

Biodostupnosť

Prečo kombinujeme 2 rôzne formy horčíka?
Použitím kombinácie 2 foriem horčíka poskytuje náš produkt viacero výhod: taurinát horečnatý je skvelý pre kardiovaskulárne zdravie a bisglycinát horečnatý má upokojujúci účinok na svaly a nervy a napomáha hĺbkovému  spánok.

Čo je biodostupnosť a prečo je taká dôležitá?
Biodostupnosť je hodnota, ktorá meria, koľko prijatej látky sa dostane do tela a koľko skutočne pôsobí aktívne. Bisglycinát horečnatý a taurinát majú veľmi vysokú biodostupnosť (až 90 %), iné lacnejšie formy horčíka ako oxid horečnatý veľmi nízku (4 %). Čím nižšie skóre, tým menej horčíka sa dostane do vášho tela a zbytok telo vylúči.

Je váš produkt vegánsky?
Áno, 100%.

Čo je horčík?

Horčík je esenciálny(základný) minerál a druhý najrozšírenejší elektrolyt v tele.

Zúčastňuje sa viac ako 300 enzýmových reakcií v ľudskom tele a medzi jeho funkcie patrí napomáhanie svalovej a nervovej činnosti, regulácia krvného tlaku a podpora imunitného systému.

Čo je zinok?

Zinok je esenciálny minerál, ktorý má v tele množstvo úloh. Stráca sa potením, preto je suplementácia dôležitá pre športovcov. Najmä v chladných obdobiach roka suplementácia zinkom skracuje trvanie bežného prechladnutia a posilňuje imunitný systém.

Čo je vitamín B6?

Vitamín B6 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý vaše telo potrebuje pre niekoľko funkcií. Je dôležitý pre metabolizmus bielkovín, tukov a sacharidov, ale aj pre tvorbu červených krviniek a neurotransmiterov.

Vaše telo nedokáže produkovať vitamín B6, preto ho musíte získavať z potravín alebo doplnkov.

Prečo by som mal užívať horčík, zinok a vitamín B6?

Okrem všetkých zdravotných výhod vám pomôže rýchlejšie sa zotaviť, napomôže hlbokému spánku a zvýši váš športový výkon.

Kedy by som mal užívať horčík, zinok a vitamín B6?

Odporúčame vám vytvoriť si každodennú rutinu! Mnoho ľudí ho užíva pred spaním, pretože má upokojujúce účinky na svaly a nervy, vďaka čomu vám a vášmu telu poskytne zaslúžený hlboký spánok.